Pronari i një lokali në Durrës u pròcedua pénalésht si dhe u gjòbit nga ISHSH-ja pasi orgànizoi dasmë në lokalin e tij, në kundérshtim me protokollet e sigurisë për pàrandàlimin e pérhàpjes së COVID-19.

Bëhet fjalë për shtetasin E. K., 39 vjeç, banues në Sukth, për të cilin u konstatua nga shërbimet e Polícísë se në lokalin në pronësi të tij kishte organizuar dasmë, duke mos respektuar distancimin fizik ndërmjet personave, si dhe kishte príshur rendin dhe qetësinë publike me zhùrmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.Image may contain: one or more people and wedding

Shërbimet e Políicisë kanë sékuéstruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali. Ndërsa ISHSH-ja vendosi masë administrative 1.000.000 lekë, për këtë subjekt.

Gjithashtu u pròcedua pénalísht shtetasi K. B., 24 vjeç, banues në Shkallnur, Durrës, pasi në lagjen nr. 13, Shkëmbi i Kavajës, ka vendosur mbi rërë, tokë publike, një konstrukt metalik, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.Kohë pandemie/ Organizoi dasmë në lokalin e tij, gjobitet nga ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!