Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë shënuar 4 víktíma dhe 92 raste të reja.

Mes víktímave është edhe një 31 vjeçar që vùante nga diàbeti, i cili ka ndërruar jetë në spítalín “Shefqet Ndroqi”. Nuk e kanë fítuar dòt bétejën edhe 3 qytetarë të tjerë:

Një 69 vjeçar nga Shkodra, një 76 vjeçare nga Fieri dhe një 85 vjeçar nga Korça në dy spítalet COVID.Ministria e Shëndetësisë konfirmon viktimën e 12 nga koronavirusi ...

Në 24 orët e fundit, janë kryer 507 testime për të dýshuar të prékur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 92 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 49 raste në Tiranë, 11 në Kukës, 5 në Durrës, 4 në Fier, nga 3 raste në Shkodër, Lezhë, nga 2 raste në Elbasan, Berat, Roskovec, Bulqizë, nga 1 rast në Kurbin, Kavajë, Vlorë, Mirditë, Mallakastër, Mat, Delvinë, Malësi e Madhe, Shijak.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shéruar 53 qytetarë, duke e çuar numrin e të shéruarve në 2883, që nga fillimi i epidémisë.COVID-19/ Rritet numri i pacientëve që kërkojnë shërbim, ç'po ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!