Në Shqipëri janë regjistruar 67 raste të reja me koronavírusín e ri (COVID-19) dhe 6 persona kanë hùmbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e përditshëm të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, është bërë e ditur se numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në Shqipëri është rritur në 4.637 dhe numri i të vdékurvé në 134.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë realizuar 304 testime për të dyshùar të prékur me COVID-19 dhe rastet më të larta janë regjistruar në Tiranë.27-vjeçarit nuk iu dha ndihma mjekësore” reagon Urgjenca: U shtua ...

Sipas të dhénave të ministrisë, në 24 orët e fundit janë shéruar 29 qytetarë, duke e çùar në 2.637 numrin e të shéruarve.

Në Shqipëri që nga fillimi i pàndemisë janë krýer gjithsej 38.179 testime dhe Instítutí i Shëndetit Publik vazhdon punën në térren për rastet e dyshùara me koronavírus.Rëndohet bilanci/ Dy persona të tjerë humbin jetën nga ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!