Katër persona të tjerë nuk kanë mundur që t’i mbíjetojnë covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Fatkéqésisht nuk e kanë fituar dot bétejën me sémundjen në spítalin Covid2 “Shefqet Ndroqi”, një 51 vjeçar nga Dibra, një 62 vjeçare nga Tirana, një 68 vjeçar nga Shkodra, dhe një 73 vjeçar nga Tirana, më sémundje bashkéshoqéruese.

Aktualisht në spítalin Inféktiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 112 paciéntë, 19 janë në térapi inténsive dhe 7 pacíentë janë të intùbuar.Spitali infektiv

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 504 testime për të dyshùar të prékur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 126 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 74 raste në Tiranë, nga raste 9 në Kavajë, Shkodër, 6 në Durrës, nga 4 raste në Krujë, Mirditë, Vlorë, nga 3 raste në Korçë, Lezhë, Vau i Dejës, 2 në Tropojë, nga 1 rast në Elbasan, Kamëz, Lushnje, Pogradec, Sarandë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar numrin e të shéruarve në 2682, që nga fillimi i epidémisë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!