Gazetarja Anila Hoxha ka treguar mbrëmjen e djeshme detaje të reja dhe shumë të rénda nga ngjarja që trònditi Tiranën pak ditë më parë, ku nënë e bijë u vetëflíjuan sepse besonin në ringjallje.

Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjéko-lígjor në gjunjë, e pajétë. Pra, Zhaneta siç tregon dhe Blerta, vajza e dytë që mbijétoi, pasi kishte qëndruar për më shumë se 30 ditë pa ngrënë është ulur në gjunjë për tu lutur pranë divanit ku ka hùmbur ndjénjat. Që prej asaj dite, 2 korrik 2020, Zhaneta ka ndërruar jetë dhe po në atë pozicion u gjet nga ekspértët.

“Nëna është gjetur në gjunjë, afër divanit. U ul për tu lutur dhe aty hùmbi ndjénjat. Ekspertët e gjetën në atë gjendje. Janë gjëra shumë të rënda dhe të patransmetueshme.”Janë gjëra të rënda dhe të patransmetueshme', Anila Hoxha jep ...

Gazetarja Hoxha tha se Blerta Josifi, e vetmja e mbijétuar në familjen Josifi do të pérbàllet sërish me Pròkuròrinë, pasi Blerta është shmàngur dhe nuk ka treguar se cfarë sékti ka frékuéntuar në 5 vitet e fundit. Rréfen me detaje çfarë bënin në Përmet, si u angàzhua në Kishë, si erdhën në Tiranë, mbaruan në shkollën e lartë. Por Blerta nuk tregon se çfarë ndodhi më pas”.

“Vajza do të përbàllet sërish me Pròkuròrinë, Blerta nuk tregon disa të dhëna për të cilat dyshòhet se ajo….Blerta është shmàngur dhe nuk ka treguar se në cilin sékt bënin pjesë dhe se kur kanë marrë pjesë vitet e fundit. Ajo është shmàngur për të thënë emrin. Tregon se si u angàzhuan në kishë, se si u ftuan nga tezja për t’u larguar, por fshéh emrin e sektit. Blerta thotë që ‘ishim të angàzhuara për të shkuar në rrugën e Zotit’,”- tha Hoxha. / gazetareforma.comAnila Hoxha zbulon ditarin e vajzave Josifi: Flasin për Zotin ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!