Olti Curri ka thënë dy fjalë për këngët e reja shqiptare që po publikohen këtë sezon vere!

Opinionisti i njohur i cili tregohet gjithnjë i drejtpërdrejtë, ju bën thirrje të gjithë këngëtarëve të vetëshpallur si të tillë, që të mos génjéjnë veten me këngët regaton, që ju ndryshon vetëm teksti pasi muzika mbetet e njëjtë.

Ai shpehet se 99.99% e kengetareve kane nxjérrë në treg të njëjtën këngë qe vazhdojne te nxjérrin prej shume vitesh ku ndryshon vetem teksti.

Nuk e dimë me kë e ka konkretisht Olti, por edhe ndjékësit e tij i kanë vënë në dukje që të flasë me emra!Olti Curri mbështet deputetin e 'VV': I lumtë dora që i ra ...

Ja statusi i plotë i Oltit:

“Mos génjeni veten dhe thélloni injòrancen muzikore te publikut duke deklaruar se keni nxjérre nje “Hit te ri”. 99.99% e kengetareve ose vetshpallurve kengetare kane nxjérr ne treg te njejten kenge qe jane copy paste me kenge qe vazhdojne te nxjérrin prej shume vitesh ku ndryshon vetem teksti. Rryma e kengeve eshte gjithmone regaton (stil muzikor qe ka dale qe ne 1990 ne Porto Rico) dhe me pas u perhap ne mbare boten dhe nuk kane asgje te re. Do ishte me e ndershme te thonin ” Seri e re e te njejtes telenovele” ku aktoret, vendet dhe regjia eshte e njejte ndryshon vetem skenari (teksti).

Kur te beni vertete Hite te reja na njoftoni…po sa per regaton jo flm, nuk e degjojme nga ju, se nuk ka vdék akoma Maluma me shoke e shoqe…”Olti Curri

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!