Vetëm disa ditë më parë, reperi shumë i dashur për publikun shqiptar Capital T, lançoi një pjesë të albumit më të ri të titulluar “Skulpturë”.

Këngët e pritura prej kohësh nga publiku bënë namin këto ditë dhe një pjesë e tyre, ende të pazbùluara, na kanë lënë kùriozë.

Megjithëse nuk ka zbùluar emrat, Kapo ka bërë të ditur se bashkëpunimet e tjera do të vijnë edhe me artistë të huaj, duke treguar për “Prive” se s’ka asnjë bashkëpunim me femra.Capital T 1 Korrik • SKULPTURË • PART 1 Photo shared by Capital T on June 29, 2020 tagging @ledrivula, and @jay1official_.

Me siguri ia keni bërë edhe ju vetes këtë pyetje, ndërsa reperi ka sqàruar se s’ka asgjë specífíke.

Capital T tregon se për të bërë një bashkëpunim niset nga energjia që i jep artisti dhe jo nga fakti nëse kënga do të bëjë bujë apo jo.

“Asnjë femër nuk e kam në album. S’ka pasur ndonjë arsye specífíke. Thjesht unë bashkëpunimin nuk e nis veç për faktin për me pas një sukses të caktuar ose në baza të interesave që i kemi. Normal që ti kur e bën një bashkëpunim janë edhe ato, por fillimisht nisem prej energjisë që ma jep ai artist, çfarë raporti kam me të, a më pëlqen si artist. Nuk mundesh me gjet një bashkëpunim në karrierën time me një artist që mua nuk më pëlqen, por që e kam ditur që ka me ndéz. Ai bashkëpunim nuk ekzíston.”- ka sqàruar Kapo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!