COVID-19 është kthyér në kryefjalën e këtij viti dhe histori të tríshta vijnë nga e gjithë bota.

Një të tillë e ka ndàrë me ndjékësit në instagram edhe Armina Mevlani.

Ajo ka shpërndàrë në instagram foton e një të riu nga Palestina i cili u vu në qendër të mediave disa ditë më parë.

Djali është fotografuar duke u ngjítur në dritaren e spítalit, pasi mjékët i thanë se nëna e tij ishte e sémurë me COVID-19 dhe se gjéndja e saj ishte e réndë.BASIC INSTINCTS – Armina Mevlani

Mjékët nuk e lejuan 30 vjeçarin të shihte të ëmën dhe për këtë arsye ai gjeti një mënyrë origjinale për ta parë deri ditën që ajo ndérroi jetë.

Djali u ngjít në dritare për të parë të ëmën dhe një foto të tij e ka shpërndàrë në instagram edhe Armina.

“Kjo histori më bëri të qàj kaq shumë. Ky djalë është ngjitur përditë në dritaren e dhomës së spítalit për të parë nënë e tij të sémurë me COVID-19, deri ditën që e hùmbi..Jam duke qàrë sërish”, shkruan Armina krahas fotos prékëse të djalit.armina

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!