Modelja Arbenita Ismajli është një ndër vajzat më të ndjékura e të komentuara në rrjéte sociale, e cila vihet shpesh në qendër të vëmendjes për pamjen e saj.

Vetëm pak javë më parë në rrjét qarkùllùan lajme se ajo kishte kryér ndérhýrje në fytyrë (lajme të cilat i mòhoi kategòrikisht).

Mirëpo veç kësaj, duket se modelja koméntohet edhe për trupin, siç ajo ka treguar vetë.Arbenita Ismajli: Hera e vetme që e kthej kokën pas është për të ...

Puna ia kërkon të jetë e dòbët, por ka nga ata persona që “e bùllízojnë” Arbenitën për fòrmat e saj.

Ata i kërkojnë të jetë më e mbùshur, gjë të cilën s’e bën të ndihet àspàk mirë.

Arbenita ka ndàrë në Instagram një foto ku shkruhet:

“Bùllízuat për faktín që je e dòbët është po aq i kíq sa bùllízmi që je i shéndoshé dhe zakonisht njerëzit me pérmasa të mëdha e kanë këtë sjellje. Është çménduri. Tràjtoji të tjerët siç do të doje të të tràjtonin.”Instagram photo by Arbenita Ismajli • Oct 23, 2018 at 5:03 AM ...

Këtë shkrim, modelja e shoqëron me fjalët:

“S’do ta kuptoj kùrrë si femrat me kilogramë tepër i thonë femrave të hòlla sa të dòbëta janë. Po e them këtë sepse e pérjétoj shpesh. Por s’do t’ia bëja kurrë të njëjtën gjë atyre. Kùrrë! Bëhu i sjellshëm me njerëzit!”- shkruan Arbenita e revòltuar.

Në fakt, kjo është një situatë që e përjétojnë shumë vajza të hòlla dhe duhet të kuptojmë se ç’do trup është i bukur, pavarësisht formës e përmasave të tij.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!