Ka ndérruar jétë në moshën 54-vjeçare, aktori i teatrit “Migjeni” në Shkodër, Anton Krosaj. Ai vùante prej pak kohesh nga një sémundje e réndë.

Anton Krosaj u lind më 26 Janar 1966 në Shkodër, Shqipëri. Karriérën si aktor e nisi me Fabrikën e Duhan-Cigàreve, Shkodër, ku mori pjese në shumë shfàqe dhe luajti shumë role ne shfàqet e Fabrikës Duhan-Cigàre.

Më pas nisi si aktor me Estradën Profesioniste Shkodër në 2003. Në vitin 1985 mbàroi Shkollën e Mesme Industriale. Krosaj ka marrë pjesë në disa komedi të RTSH-së me regji të Arjan Culiqi.Image may contain: 1 person

Ato që do të mbahen mend gjatë në memorien e publikut janë: Para nga qielli, Piruet, Pesha e gruas sime, Pavioni zero, Personazhe ne kùrth.

Gjthashtu, artisti ka luajtur disa komedi te suksesshme me estradën profesioniste si dhe ka vënë në skenë 3 shfaqe për fëmijë :

Gëzuar 2015
Gëzuar 2016
Pranverë për fëmijë

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!