Postimi i flamurit autokton nga këngëtarja shqiptare Dua Lipa nxiti debat të madh mes popullit serb dhe atij shqiptar.

Të revoltuar, serbët vërshuan në profilin e këngëtares me komente “Kosova është Serbi”, ndërkohë që figura të njohura të showbiz-it shqiptar mbështetën Duan.

Njëra prej tyre ishte moderatorja Albana Osmani, të cilën “e ka gjetur belaja” pasi ka komentuar.ALBANA OSMANI E shoh bashkë tokën  e te parëve 🇦🇱🇽🇰 E shoh me fusha plot lule e te mbushura me femije ! E shoh ne Europe krejt bashke , dhe te rrethuar me dashni !❤️ @dualipa #shqiptare #shqiperia #shqip #shqipe 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 #NoOneCanChangeTheHistory #peace #love ☮️ Photo shared by ALBANA OSMANI on July 20, 2020 tagging @dualipa. Image may contain: 1 person, outdoor

Në inbox-in e komentet e saj janë dyndur serbët, të cilët e kanë “sulmuar” duke u shprehur se Kosova i përket territorit të tyre.

Kështu, moderatorja i ka mbyllur gojën me lezet duke u shprehur se s’mund ta ndryshojnë historinë, pasi Kosova s’i ka përkitur kurrë territorit të tyre.

“Largohuni paqësisht nga profili im. Nuk mund ta ndryshoni historinë. Kosova është Kosovë dhe është zemra e Shqipërisë. Me mirësjellje po ju kërkoj të mos më shkruani më mesazhe. Vetëm në rast se dëshironi të blini një nga çantat ‘Reine Ana’. Do të ishte mrekulli. Mund t’i porosisni online në ‘link in bio’. Kalofshi mirë. Është 2020 dhe ka marrë fund: Kosova është Kosovë, Kosova i përket Kosovës”- i është përgjigjur ajo.

“Tu i percjell me lezet . Se na pùshtùan inbox. Nga nje koment qe beme tek Dua Lipa 🌟💜. Kta te blejne nga nje cante ate te bejne 🤣🤣 “- ka shtuar Albana në postim.ALBANA OSMANI Tu i percjell me lezet . Se na pushtuan inbox. Nga nje koment qe beme tek Dua Lipa 🌟💜. Kta te blejne nga nje cante ate te bejne 🤣🤣 #goinpeace #spreadlove #natenemire Photo shared by ALBANA OSMANI on July 19, 2020 tagging @dualipa.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!