Ballina LAJME/BOTE 'Instagram' sfídon 'TikTok', ja opsioni i ri rrjetit social më të përhapur...

‘Instagram’ sfídon ‘TikTok’, ja opsioni i ri rrjetit social më të përhapur në botë

TikToku është padyshim aplikacioni më i përdorur i momentit, teksa gjatë pandémisë bëri namin.

Mirëpo, disa ditë më parë qeveria amerikane tha se po planifikon të ndàlojë përdorimin e Tik Tok dhe të gjithë aplikacioneve kineze.Instagram Taps TikTok Creators in India as It Begins Testing Reels ...

Dhe kush përfitoi nga ky lajm?

Instagrami, që nuk ka hùmbur asnjë moment dhe po teston tashmë një opsion të ri, të ngjashme me TikTok-un.

Opsioni i ri quhet Instagram Reels sapo është lançuar në Indi dhe së fundmi është i aksesueshëm në Francë, Gjermani dhe Brazil.TikTok or Instagram? Depends on who you're trying to reach ...

Instagram Reels i lejon përdoruesit të krijojnë video 15 sekondëshe duke përdorur këngë të ndryshme.

Opsionet e tij përfshijnë, filmim, filtra dhe muzikë dhe nëse TikTok ndalohet në SHBA atëherë ky do jetë trendi i ri.

Ky opsion mund të përdoret njësoj si Boomerang apo Instagram Live- dhe do t’ju shfaqet sapo hapni ekranin e Instagram-it tuaj. Mjafton vetëm të mbani shtypur për pak derisa videoja 15 sekondëshe të jetë kryer. Më tej mund ta editoni me gjithë mundësitë që do t’ju shfaqen aty.Instagram Reels: How to Create TikTok-Style Videos | NDTV Gadgets 360

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Sinan Hoxha dhe Ana e ‘PërPuthen’ fùsin në shérr një çiftin

Simpatia e deklàruar nga gruaja për këngëtarin Sinan Hoxha dhe e burrit për Anën, vajzën pjésëmàrrëse në emisionin “PërPuthen”, ka çùar në një gríndje...

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze...

Çdo femër e ëndërron! Tayna merr surprízën më të bukur të jetës! (VIDEO)

Keni marrë ndonjëherë një surprízë në urën e Bosforit? Në mos jo, me siguri keni ëndërruar për një të tillë kur keni parë telenovelat...

Greta Koçi pëson ndryshim dràstik! Tashmë duket si…(FOTO)

Pak kohë më parë mediat zbùluan se Greta Koçi ishte làrguar nga Shqipëria. Thuhej se këngëtarja ishte zhvéndosur në Austri dhe këtë gjë e tregonin...

Çméndet Kejvina! Nis të thýej pjata dhe trétë ushqim në restorant (VIDEO)

Kejvina Kthjella ngélet një nga personazhet më të përfolura nga mediat rozë gjatë vitit, 2020. Modelja, herë pas herë, ka ndàrë me ndjékësit foto të...