Një vajzë e quajtur Viktoria ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një eksperiencë mjaft të hídhur nga parku i Liqenit të Tiranës. Dy djem i ishin afruar asaj në një kohë që vajza po pushonte e ulur në stol. Njëri prej tyre madje kishte ulur pantallonat për t’i treguar organin gjenítal dhe vajza ishte shokuar dhe kishte nisur të trémbej dhe të qante.

Edhe pse vendi ishte i mbushur plot me njerëz askush nuk ndërhyu. Madje ajo shprehet se në momentin që i tregoi dikujt këtë ngjarje, ai e pyeti se çfarë kërkonte në park e vetme!

Kjo situatë është kthyer një një shqetësim të madh në park, ku nuk janë të pakta rastet e treguara për maníakët ose pérvérsët.Viktoria ☀️ always happy in this city’s streets. 💚 Cili eshte qyteti juaj i preferuar ne Shqiperi? :) Photo by Viktoria ☀️ in Tirana, Albania with @visit_tirana, @why_not_albania, @albania_beautiful_, @albaniastreetstyle, @secret.albania, @post.tirana, @around__albania, and @travellers_stories_in_albania. Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Videoja e vajzës është publikuar para pròtestës që u mbajt të enjten, dhe ishte një shtysë për Viktorian që atë ditë të dilte të marshonte kundër abùzimit të vajzave.

Deklarata e vajzës:

“Isha nga liqeni, ishte ora rreth 6-7 e pasdites, kishte shumë lëvizje. Në një moment isha ulur në një stol dhe po pushoja dhe afrohen dy çuna të rinj, rrinë si bufa…nuk flasin, thjesht më shikojnë. Po prisja që të iknin por nuk po iknin prandaj iu ktheva “Keni hùmbur gjë?”, më thanë “s’na ka hùmbur gjë, por po të shikojmë”. Njëri prej tyre filloi të fliste me fjalë shumë të písta, unë të bëj kështu, unë të bëj ashtu.

Unë nuk thashë asgjë. U përpoqa t’i injòroj dhe ky personi me këto fjalët e “bukura” filloi të ulte pantallonat e tij dhe të nxirrte organin gjenital jashtë. U shokova. Më ka ndodhur dhe herë tjetër, kur dal nga liqeni kam hasur shumë pérversa, maníakë, kanë qenë moshë e madhe, mbi 50 vjeç. Kanë ulur pantallonat ndërkohë që po ecja. Këto më bënë përshtypje se ishin çuna të rinj, uli pantallonat dhe po më thoshte “shikoje, shikoje”. Unë nuk po e shikoja dhe në momentin që u ktheva kisha celularin në dorë dhe i bëra një foto.

Kishte shumë njerëz vërdallë atë ditë dhe atij nuk i interesoi fare kjo gjë. Kjo gjë më shqetëson sepse ndodh shumë shpesh. Unë do jem e para që do jem në pròtestë. Shpresoj që të jeni dhe ju sepse duhet ta lùftojmë këtë gjë. Mua më vjen shumë kéq që këto ngjarje ndodhin akoma dhe nëse nuk flas unë, nëse nuk flet as ti, këto njerëz nuk do të ndëshkohen. Unë u preka goxha dhe fillova të qàj sepse më vjen shumë inàt që kjo gjë injòrohet. Aty asnjë nuk foli dhe asnjë nuk béërtiti.

Kur ua tregova disa personave gjëja e parë që më thanë ishte “Po pse po rrije vetëm aty?”. Unë nuk duhet të kem fríkë të dal apo të ec diku vetëm. Nuk është ky pròblemi, pròblemi janë ata njerëz. Kjo është një arsye më shumë për të dalë në pròtestë”, ka treguar vajza.

https://www.instagram.com/tv/CA_HX0kAR_J

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!