Arta Memedi i është rikthyer sùlmeve të saj ndàj Taynës. Ajo ka qenë e ftuar ditën e sotme në “Vizioni i Pasdites” , ku ka sùlmuar këngëtaren duke e quajtur “thjesht një kukull”.

Arta është shprehur se problemin nuk e ka patur me Taynën, por me menaxherin e saj Rinorin, njëherazi ish-i dashur i Artës, duke shtuar se ky i fundit e ka përdorur reperen.

“Thonë që kur Titaniku është fundosur është harruar. Ndodhin këto gjëra në karrierë . Nuk ka qenë një përléshje me të, por më shumë një problem ndërjmet që ka ndodhur me menaxherin e saj. Ajo më është dukur si një kukull që e kanë nxjerrë në teatër dhe e kanë bërë çfarë e kanë urdhëruar ata nuk e marr shumë personalisht. Kënga “Shote Galica”, është një këngë si kundërpërgjigje për shkak se kam qenë shumë e bllòkume me koncerte, për shkàk që kemi patur edhe probleme personale dhe është përfshir me punën e biznesit. Nëse dikush ta merr bukën normale që ti reagon dhe reagimi im ka qenë për atë aspekt.”, u shpreh Arta Memedi.

Sa i përket marrëdhënieve me Rinorin Arta u përgjigj:

“Mirë jemi, ashtu”, u shpreh duke qeshur.

Dy vite më parë, reperet shqiptare nisën një shérr publik mes tyre, pasi filluan të thùmboheshin nëpër këngë e postime të ndryshme në rrjete sociale.

Pasi Tayna e quajti veten “Mami i repit”, Arta kërkoi që ta thërrisnin “Njérka”, pasi sipas saj emri “Mami” po përdorej shumë. Gjithashtu, në 2019 Arta ka publikuar këngën e saj “Shote Galica” si një diss për kolegen e saj.Nis 'lufta' në rrjete sociale, Arta Memedi dhe Tayna kapen me ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!