Një tjetër lëkundje sizmike është ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë. Sipas EMSC lëkundja sizmike ka rënë pranë Tiranës dhe ka qenë me një magnitudë 2.7

Mësohet se epiqendra ishte në Tiranë. Sipas të dhënave në EMSC epiqendra e këtij térmeti  ishte në Gjirin e Lalëzit, 9 km në jug-lindje të Tiranës dhe 10 km në veri-perëndim të Krrabës.

Kujtojmë që edhe në mëngjes u ndjenë lëkundje po në këtë zonë.

Deri tani nuk raportohet për të lénduar apo demë materiale. Siç raportohet, lëkundjet e tërmetit janë ndjerë shumë, ndërsa banorët kanë dalë nga banesat në panik.

Kujtojmë se zona e Korçës ka qenë e goditur nga tërmeti. Më 26 nëntor një tërmet i fuqíshëm goditi vendin, ku hùmbën jetën 51 persona.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!