Një ngjarje e réndë ka ndodhur ditën e djeshme në Civitella del Tronto të Italisë.

Një shqiptar, 47-vjeçar ka mbýllur brenda në shtëpi bashkëshorten dhe 4 fëmijët e tij dhe ka téntuar t’i djégë.

Mediat italiane kanë shkruar se shqiptari kishte spérkatur derën e shtëpisë me bénzinë dhe i kishte vënë flàkën.

Mësohet se aksídentalísht ai është djégur vetë dhe ka hùmbur jetën. 37-vjeçarja shqiptare bashkë me 4 fëmijët ka shpëtuar falë djalit të saj. Ka qenë ky i fundit që ka shpëtuar nënën, bashkë me motrat duke i nxjerrë nga shtëpia.

Fqínjët kanë njoftuar zjàrrfíkësit dhe polícinë të cilët kur mbërritën në vendngjarje e gjetën 47-vjeçarin të pajetë jashtë shtëpisë.

Gruaja e tij 37 vjeç, kishte pròbleme me frymëmarrjen dhe u dërgua në spítal, ndërsa fëmijët e moshës 5, 17, 19 dhe 20 vjeç, fatmirësisht nuk u lénduan.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!