Këtë të premte në emisionin “Zonë e Lirë” drejtuesi i emisionit, Arjan Çani ka bërë një deklaratë shumë të fortë.

I ftuar në studio ishte kreu i Kadastrës Artan Lame, ndërsa në një lidhje Skype ishte ish-drejtori i regjistrimeve të pronave në Himarë, Priamo Bollano.

Gjatë debatit në studio, moderatori Çani tha se i gjithë Ballkani ka qenë helen.After 13 years, Arian Cani makes the strange change in the show

“Ballkani ka qenë i gjithi helen. Ballkani ka qenë i gjithi helen, të tjerat janë përralla”, tha Çani.

Kjo deklaratë e tij është parë si pròvokim dhe është komentuar shumë në rrjetet sociale.

Rreth saj ka reaguar edhe Rovena Stefa, e cila në një postim në Facebook e cilëson Çanin antishqiptar, duke shtuar se ka cénuar identitetin dhe intégritetin tonë kombëtar.

Më tej këngëtarja shprehet se po të kishte shtet ky njëri do ishte thirrur në Pròkurori tani dhe të jepte llogari mbi këto deklarata.

Bòjkoti ndaj emisionit të tij televiziv është minimalja për këtë antishqiptar, pasi po të kishte shtet ky njëri do ishte thirrur në Pròkurori tani dhe të jepte llogari mbi këto deklarata që cénojnë identitetin, integritetin tonë kombëtar, pasi është person publik dhe nuk mund të bëj deklarata të tilla, pasi shqiptarët kanë vùajtur shumë nga lùfta e shovínístëve grekë!

https://www.facebook.com/RovenaStefaOfficial/posts/10157788429939864

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!