Ngjarjet trònditëse të përdhùnimit të 27-vjeçares Adriana, e cila denòncoi rastin e saj në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, kanë ndodhur brenda institùcíonit, ku Antonjeta Pero, e vetëdeklaruar si psíkologe punon.

Urdhri i Psíkologut bëri me dije se Pero “nuk ka qenë apo është antare e Urdhrit të Psikologut dhe as psikologe e licencuar”.

Ditët e fundit, ‘psíkologia’ e vetëshpallur tërhoqi vëmendjen me statuset e saj në Facebook, ku akùzonte për màshtrim Adrianën.

Në një intervistë për emisionin e mëngjesit “Kafe Shqeto”, ajo madje është shprehur se pas Adrianës fshihen persona të tjerë që kanë përfitime mediatike/politike ndaj Shtëpisë së Fëmijës dhe po e përdorin 27-vjeçaren.Shokon psikologia: Adriana po gënjen, përdhunimi është temë që të ...

Pikërisht për shkàk të mungesës së provave të mjaftueshme për abùzimin, është lënë i lirë edhe shefi i polícisë së Fushë Arrëzit, i cili u akùzua se abùzoi me Adrianën kur kjo e fundit shkoi të denòncònte përdhùnimin. Arrestimi u bë pas kallézimit të vajzës, ne prani te nje psíkologu, por sipas prokùrorisë, nuk ka prova të mjaftueshme që e shpallin fajtor Izmir Durakun.

Të kthehemi tek Antonjeta Pero! “Xing.al” ka publikuar statuse të vjetra të sajat në Facebook, të cilat kanë shòkuar opinionin publik.

Deklaratat e saj nuk janë shumë të dyshímta për një psikologe dhe profesioniste të shëndetit mendor.Skandal/ Psikologia shkodrane mbron përdhunuesit: Rrëfimi i ...

Madje, disa ditë më parë ajo ndàu në profilin e saj një status ku tregonte se e kujt ishte përgjegjësia kur fëmijët ktheheshin në skllàvë séksùalë.

“Skllàvëria séksùale e të mitùrve vjen prej mùggesës së prindërimit dhe punës së dobët të stafeve pedagogjike në drejtim të komunikimit dhe fuqízimit të fëmijëve në të drejtat e tyre”.- shkruante Pero më 3 qershor.

Mirëpo, pas denòncímit të ngjarjes duket se ajo ndryshoi mendje, duke u përpjékur të mbrojë statusin e saj dhe të akùzojë për mashtrim 27-vjeçaren.Dajaku ka dal nga xhehneti', psikologia që duhet të mbronte ...

Sipas “Xing.al”, Pero ka reaguar në një status ku thotë që ka 2 diploma, një në vitin 1996 dhe një në vitin 2000, por nuk e ka parë të arsyeshme të licensohet tek Urdhri i Psikologut.

Në komente, psikologen e kanë pyetur në cilën degë dhe universitet është diplomuar, por ajo jo vetëm që ka refùzuar të përgjigjet, por ka fssírë edhe komentet.

Burime për “Xing.al” kanë treguar se Pero ka punuar si mësuese muzike në shkollën Vasil Shanto në Shkodër.Akúzoi vajzën e pérdhunuar në Jetimore për máshtrim, habit sërish ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!