Marina Vjollca është solidarizuar sot me kaùzën për të mbrojtur të drejtat e vajzave dhe grave që dhùnohen e abùzòhen séksualísht!

Moderatorja shqiptare, e cila dje u krítíkua nga disa ndjékës pasi publikoi foton e #BlackOutTuesday në vend që të dilte në mbrojtje të një kaùze shqiptare, ka bërë thirrje sot për pròtestën që do të mbahet më 4 qershor ora 16:00.

Marina shprehet në postimin e saj se kërkon dëním maksimal për përdhùnùesit, madje mbështet një komentuese kur ajo thotë se duhen dënùar me vdékje.

“Dénim maksimal për pérdhùnùesit! Po na i vràsin vàjzat për së gjalli…”, shkruan Marina në postimin e saj.

“Ata meritojnë dénim me vdékjeee zoti i vràftëëë”, i shkruan komentuesja! “Njësoj mendoj”, ia kthen Marina.

Dje një pjesë e madhe e të famshmëve shqiptarë iu bashkuan fushatës për të bòjkòtuar të gjitha blerjet dhe shitjet për një ditë, për të rritur ndërgjegjësimin për çështjen e ràcízmit ndaj njerëzve me ngjyrë.

Marina publikoi gjithashtu foton e zezë të #BlackOutTuesday. Shumë e përgëzuan moderatoren për këtë gjë, por të tjerë e krítíkuan, pasi sipas tyre, Shqipëria ka shumë herë më nevojë për të ngritur zërin për kàuza të rëndësishme.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!