Reperi i hitit “Pop, Lock & Drop It”, Lawrence Franks Jr, ka humbur jetën në mënyrë tràgjike mbrëmjen e së enjtes.

Siç raportojnë mediat e huaja, 32-vjeçari është gjendur në një aténtat me àrmë zjàrri ku ka mbetur i vdékur, ndërsa sot është dhënë lajmi i hídhur.

Polícia ka nisur menjëherë hetímet në vendin e ngjarjes, mirëpo deri tani nuk ka asnjë person të dýshuar dhe thuhet se hapja e zjàrrit nuk kishte asnjë motiv.US rapper Huey killed in shooting | The Young Witness | Young, NSW

Reperi i njohur ndryshe si Huey u qéllua me dy plùmba në St. Louis, në vendin e tij të lindjes Kinloch, vetëm pak para mesnate.

Ai u dërgua në spítal por nuk mundi të mbíjetonte për shkàk të plàgëve të marra. Kushëriri i tij, Bruce Franks Jr, konfirmoi lajmin e hídhur në Twitter me një foto nga performanca e fundit së bashku.

“Hera e fundit që performuam bashkë! Të gjithë e njihni si Huey, për të dashurit e tij ai ishte LJ! Kushëriri im i vogël! Pusho në paqe! Ky lajm na godíti fort!”-ishin fjalët e tij krahas postimit.Bruce Franks Jr confirmed on Twitter on Friday that they killed his 'lil cousin'

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!