Mëngjesin e sotëm këngëtarja me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka hùmbur njeriun e saj të dashur.

Gjyshja e saj është ndarrë nga jeta për shkàqe të cilat akoma nuk janë bërë të ditura. Sipas “Telegraf” bëhet e ditur se varrimi i së ndjerës do të bëhet në orën 15:00 në fshatin Rudicë, komuna e Klinës.

Duke qënë se po jetojmë në një kohë të vështirë për shkàk të pandemisë nuk dihet nëse këngëtarja do të jetë e pranishme për të përcjellë gjyshen e saj prane banesës së fundit.

Akoma nuk ka një reagim nga vetë këngëtarja për këtë hùmbje të dhímbshme për të dhe familjen e saj. Ajo gjithmonë është shprehur se edhe pse janë larg ruan një marrëdhënie të mirë me gjyshërit e saj.

Vetëm pak ditë më parë Rita në llogarinë e saj në “Instagram” tregoi se si e vogël ishtë përbàllur me paràgjykimet dhe ràcizmin, për shkàk se ishte një emigrante nga Kosova në Mbretërine e Bashkuar.Ndërron jetë gjyshja e Rita Orës | Gota News

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!