Disa ditë më parë bëri bujë fakti se aktori i ‘Portokallisë’, Florjan Binaj, ishte inféktuar me Covid-19.

Aktori tha në një postim në Instagram se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe se do karantinohet për 2 javë, teksa mediat raportuan se ai mund të ishte inféktuar në Përmet, ku edhe ka udhëtuar disa ditë më parë.

Kjo e fundit u shoqërua më pas me një sërë polemikash pasi media të ndryshme alùduan se aktori ka transmetuar virùsin edhe në Përmet, ku u regjistrua rasti i parë 2 ditë pasi Flori doli pozitiv.FLORJAN Sot do jem në Portokalli por me skype bashkë me Mirin dhe Sharësin!😊 Photo by FLORJAN on June 21, 2020. Image may contain: 3 people, people standing

Rreth kësaj çështjeje ka reguar edhe aktori, i cili i quajtur këto lajme dashàkéqëse dhe shpífje, duke shtuar se e vërteta do dalë në shesh shumë shpejt dhe paralajmëron ‘Report Tv’, i cili hodhi i pari lajmin, se po e pàdisë në gjýkatë.

Nga ana tjetër, Florjani është karantinuar në shtëpinë e tij, ku sipas rregullit duhet të qëndrojë për 14 ditë.

Aktori tregoi se është në gjendje të mirë shëndetësore, por si po e kalon ai izòlimin?Mendoja se u ftoha në plazh, por ..." Flor Binaj tregon ditët e ...

Në postimin e fundit që ka bërë në Instastory na la të kuptojmë se fle gjatë gjithë ditës dhe për këtë e kuptojmë shumë mirë.

Ai ka postuar foton e një qeni duke fjetur gjumë, duke shkruar me humor:

Të shtatat e karantinës: 

Edhe pse i karantinuar, Florjani e gjeti zgjidhjen si të jetë pranë publikut pasi ai u shfaq të dielën në “Portokalli” me Skype.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!