Florian Binaj e ka fituar bétejën me COVID-19.

Aktori i njohur i “Portokalli” ka bërë së fundi tampònin e radhës dhe ka rezultuar négativ, siç tregon në një postim në InstaStory.

“Më në fund, Covid-i më la. Falenderoj të gjithë ata miq e mikesha që më ndjenjën pranë (nga larg) në këto ditë izòlimi.”- ka shkruar Binaj.FLORJAN Jam aq pozitiv si tip saqe dola pozitiv edhe me covid-19😅 Të dashur ndjekës, fansa, miq dhe mikesha, pas nje testimi rutin, fati donte që unë të qëlloja i prekur nga virusi Covid-19.U vetëizolova që para testimit dhe do qëndrojë në izolim si gjithë të tjerët deri nē pērfundim të krantinës.Fatmirsisht nuk kam asnje simptomë dhe asnjë shqetsim dhe gëzoj shëndet të plotë.Mendova t’jua them vetë të vërtetën sesa ta lexoni nga portalet që për ndonjë klikim janē të gatshëm të shkruajnë çdo gjë! Mē vjen keq që do mungoj këto 2 javët e fundit të sezonit të Portokallisë por skam ç’bëj... Dhe për të gjithë ata që më pyesin: ku e more?-i them, e mora në Gjermani por km i ka origjinale të vetat!😂 Shëndet të gjithëve! Photo by FLORJAN on June 18, 2020. Image may contain: 1 person, closeup

Në datën 18 qershor u mësua se Flori kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, por nuk kishte asnjë símptomë. Ai më pas reagoi duke thënë se do të karantínohet për 14 ditë sipas rregullores, ndërsa paralajmëroi mediat për lajmet dashakéqëse dhe shpífjet.

Në një intervistë për “Open”, Flori tregoi se kishte qenë me pushime në Dhërmi dhe pasi kishte dalë nga deti kishte ndjerë ftohtë dhe një ditë më pas kishte temperaturë. Pasi ishte kthyér në Tiranë kishte bërë tapmònin dhe kishte rezultuar me COVID-19.

Pas rezultatit negativ, pritet që Flori t’i kthehet punës në programin e humorit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!