Eliona Pitarka ishte një nga personazhet e njohur të ekranit shqiptar që mori pjesë dje te pròtesta kundër abùzimit të vajzave shqiptare!

Ajo iu bashkua marshimit me një pankartë në të cilën shkruhej: “Kur fajësoni víktímën, bëheni palë me përdhùnùesin”!

Fotot nga pròtesta, aktorja e njohur i ka publikuar në Instagram, ku duket se ka pasur një impakt mjaft të madh. Shumë fansa e kanë përgëzuar për veprimin por ka dhe nga ato komente personash me profile false që pròvòkojnë ose vërtet janë aq të prapambetur.Eliona Pitarka Let the summer begin 💙 Photo by Eliona Pitarka on June 03, 2020. Image may contain: 1 person, ocean, hat, sky, outdoor and water

Dikush i shkruan një koment Elionës për rastin e përdhùnimit të 15-vjeçares duke i thënë se: “nëse nuk krùhesh, askush nuk të përdhùnon”.

Kaq mjaftoi që aktorja t’i kthehet menjëherë komentuesit me një koment mjaft epik:

“Ti duhet të varesh në mes të qytetit bashkë me atë përdhùnùesin bàstard me këtë koment që bën”.

Marshimi për fëmijërinë e vjédhur të vajzave shqiptare u mbajt dje në orën 16:00 dhe në të morën pjesë shumë të famshëm që sensibilizuan opinionin publik për kàuzën.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!