Dj Blunt u është rikthyer sërish sùlmeve të tij ndaj Ledri Vulës.

Për të gjithë ata që nuk e mbajnë mend, e gjitha nisi dy vite më parë, kur Dj Blunt shpértheu në të shàra ndaj Ledrit në një seri videosh në Instagram, ku shprehej se díss-et në këngën e tij të fundit kanë qenë pikërisht për Ledrin, të cilin e quante “k*rvë” dhe me një seri epitetesh të tjera shumë ofénduese.

Ledri nga ana tjetër deklaroi në një intervistë se ka respekt për punën e tij duke e vlerësuar si një nga Dj më të mirë, ndërkohë që shtoi: “Unë psíkiatër nuk jam, nuk e di çfarë problemesh psíkike mund të ketë”.Ledri Vula bën deklaratën shokuese për DJ Blunt: Ka probleme psiqike

Së fundmi, kur menduam se gjërat mes tyre mund të jenë qetësuar, Dj Blunt u është rikthyer akùzave ndaj reperit, për të cilin nuk ka lënë gjë pa thënë.

Në një seri videosh në Insta Story, ai ka komentuar videon live që realizoi Ledri me Capital T ditën e djeshme për të paralajmëruar duetin e tyre në albumin e ri të Capital T, të titulluar Skulpturë.

Blunt nuk i ka kursyer oféndimet, duke e quajtur ‘Ledri viçi’, teksa vijon duke thënë se ai ka realizuar 9 albume, kurse Ledri mezi e realizoi albumin e parë.

“Ledri viçi ishte dje live me dikë tjetër, që s’ka rëndësi emri, duke i bërë qejfin njëri-tjetrit se kanë kthyer në trend realizimin e albumeve. Unë jam duke e nxjérrë albumin numër 9 babush, kurse ti mezi e nxòrre 1 album pas 20 viteve karrierë, o Ledri Viçi. Mos mi merr kreditat o vlla, ngadalë se janë disa baba që kanë nxjérrë trende”,- thotë ndër të tjera Dj Blunt.

Kujtojmë se kjo deklaratë pason publikimin e albumit të Ledrit të titulluar “10/10”, të cilin reperi e publikoi gjatë pandemisë.

Deri tani autori i hitit “Prej Inati” nuk ka reaguar lidhur me sùlmin e fundit të kolegut të tij, teksa po shijon suksesin e bashkëpunimit të tij të fundit me Mc Kreshën, të publikuar 2 ditë më parë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!