Réndohet bilanci në Inféktiv, hùmbin jetën 3 pacíentë të tjerë nga Covid 19,duke e çuar në 62 numrin e víktímave. Po në 24 orë janë konfirmuar edhe 69 raste të reja të personave të inféktuar.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se, fatkéqésisht, megjithë përpjékjét e stafit mjékësor, 3 qytetarë e kanë hùmbur betéjën me Covid 19 në 24 orët e fundit.

Një 44 vjeçare nga Durrësi, një pacíent 71 vjeçar nga Tirana dhe një pacíent 85 vjeçar gjithashtu nga Tirana. Të 3 pacíentët kishin disa sémundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot të mbijetojnë për shkàk të réndimit të gjendjes shëndetësore, pavarësisht trajtimit inténsiv nga stafi mjekësor.Manastirliu: Gjashtë pacientë të shëruar dolën dje nga Infektivi ...

Po ashtu Ministria e Shëndetësisë bën me dije se vijon të ketë shtrime në spítalin inféktiv ku aktualisht po trajtohen 79 pacientë, 7 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 3 janë të intubuar.

Ndërkohë kanë vijuar testimet në Laboratorin e Vírologjisë në ISHP dhe gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 371 testime për të dýshuar të prékur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 69 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 23 raste në Tiranë, nga 10 raste Durrës, Krujë, 6 në Vlorë, 5 në Mat, nga 4 raste në Kurbin, Kamëz, nga 2 raste në Shkodër, Fier, Kavajë, 1 në Lushnje.35 nga 65 të prekurit me koronavirus të shtruar tek Infektivi ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!