Gazetari dhe analisti i njohur Çim Peka ka bërë një reagim të fortë me anë të një statusi në Facebook.

Ai thekson qartë që njerëzit paragjykohen në momentin kur je del emri në media por harrojnë backgroundin e tyre se si erdhen deri aty. Ai gjithashtu nuk kursen akuzat duke akuzuar edhe gruan e kryeministrit Rama. Për më tepër lexojeni më poshtë si e parashtron ai çështjen e shkarkimit nga detyra e Gjyqtares së Apelit, znj.Fatmira Hajdari.

Mjaft eshte mjaft. S’mund ti kerkoni Fatmira Hajdarit te jete Azemi, as Rudines. Mbani mend qe PD-ne e themeloi Azemi, jo Znj Hajdari me Rudinen. Fatmira eshte nje nene qe rriti tre jétime pasi burri ju vrà politikisht dhe jo per gjàkmarrje sic e trajtojne shumica e pléhrave mediatike afer Rames. Para se te merreni me Fatmiren qe rriti tre femije pa baba, merruni me Linden qe femijen e rrit me dy baballare dhe prape ka nevoje per milionat e taksave tona. U be nje kongres per ta promovuar, mos e harroni. A do ishte mire qe edhe Fatmira te ishte kaq vetmòhuese sa Azemi? Kjo do ishte afer perfeksionit. Gjykojeni Fatmiren si nje nene qe femijet i’u desh ti rriste pa baba per shkàk te sakrifices se tij edhe per ne. Sa per vendimin per ta larguar nga drejtesia e pershendeti vete e bija. Ka vajze tjeter qe pershendet largimin e nenes nga sistemi i drejtesise sot ne Shqiperi? Edhe nga Rudina mos kerkoni te jete Azemi. Mirenjohje per Azemin, ndjeshmeri dhe keqardhje per vùajtjet e kesaj familje. ✌️🙋‍♂️

https://www.facebook.com/cim.peka/posts/10157976570683283

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!