Agron Llakaj nuk e mendon më rikthimin në skenën e programit të humorit “Portokalli”!

Të paktën kështu është shprehur aktori në një prononcim për “revistawho.com”, për të cilën thotë se kapitulli i tij me “Top Channel” është vendosur në një kornizë përjetësisht.

Aktori i njohur i “AlPazar”, shpreh mirënjohjen për “Portokalli”-në, duke e quajtur “akademia e parë e humorit shqiptar” dhe thotë se nuk do të donte kurrë një mbyllje të saj.Pas “Fiks Fare” dhe “Stop” Agron Llakaj vjen me “Fake Off”, ja se ...

“Në përgjithësi e gjithë kjo zhurmnajë që ka më shumë se 24 orë që rrotullohet nëpër portale se “Agron Llakaj rikthehet në ‘Portokalli’!”…,nuk është aspak e vërtet. “Portokallia” është një faqe e rëndësishme profesionale e imja, por e vendosur në ‘kornizë’ përjetësisht… Mirënjohjen për “Top Channel” e kam te gdhendur me emrin e Dritan Hoxhës, por nuk i përkas asaj race njerëzore që po ika unë, mbrapa u bëftë qàmeti! “Portokallisë” i kam uruar gjithmonë suksesin, si akademia e parë e humorit shqiptar dhe s’do e dëshiroja kurrë një mbyllje, largim dhe aq më pak shkàtërrim të saj. “Portokallia” është e “Top Channel” dhe nuk identifikohet me askënd”, thotë Llakaj.Fake off” nga nesër në Vizion Plus, Agron Llakaj e Xhevahir Zeneli ...

E megjithatë ai nuk e mòhon në asnjë moment ftesën nga drejtuesit e “Top Channel” për t’u rikthyer dhe thotë gjithashtu se ka oferta për t’u larguar nga “Vizion Plus” me të dyja projektet e tij televizive.

“Sa i takon fjalëve… është e vërtetë që kam ftesa edhe për “Al Pazar”, por edhe për “Fake Off”, që të shkoj diku tjetër, po i studioj me qetësi bashkë me stafin tim dhe në kohën e duhur do vendos! Por do të shtoja, njerëzit kanë aq shumë hàlle e probleme jetike dhe s’do të dijë njeri as ku shkon Agroni apo dikush tjetër. Ne jemi aktorë dhe krijues, punojmë dhe kemi të drejtën të lëvizim sipas kushteve dhe interesave tona. E rëndësishme është që të punosh me përkushtim dhe të ndihesh i respektuar dhe i vlerësuar aty ku je dhe i vlerësuar gjithmonë nga publiku”, përfundon Llakaj.

Mos ndoshta do e shohim në një televizion tjetër në sezonin e ri?Me mjekër dhe xhinse të shkurtra, në verë Agron Llakaj është ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!