Ballina Aktualitet U shpall i vdékur pastaj jo, Ministria e Shëndetësisë del 'bllof' me...

U shpall i vdékur pastaj jo, Ministria e Shëndetësisë del ‘bllof’ me rastin e mjékut të QSUT-ë

Ministria e Shëndetësisë njofton me hídhërim të théllë ndàrjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë Arjan Pushi, i cili, referuar shërbimit inféktiv, ndërroi jetë pak momente më parë në spítalin Inféktiv, i prékur nga COVID19, pavarësisht përpjékjes maksimale të stafit mjekësor.

Prof. Arjan Pushi ka patur një karrierë të spikatur në fushën e hématologjísë dhe ka përgatitur shumë breza studentësh të Mjekësisë.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushéllime familjarëve dhe miqve të profesor Arjan Pushit.Pa asnjë sëmundje shoqëruese, futet në intubimi mjeku i QSUT-së ...

Lajmin për ndàrjen e tij nga jeta u raportua pasi kolegu i tij, Bernard Progini, shkroi në Facebook se pas përpjékjéve të mjékëve, Arjan Pushi nuk ka mundur që të mbijétojë.

“Prof.Dr Arjan Pushi, hématolog në departaméntin e Hématòlogjísë në Qendrën Spítalore “Nënë Tereza” pas një intùbimi të gjatë në reamínacíonin e inéektivit duke lùftuar me jetën ndaj COVID-19, u dorézua! U dorézua një mjeshtër i punës që ndër vite dha një kontribut të madh në shërbimin e hématològjísë në vendin tonë dhe mbarë trevat tona ku ka shqiptarë. Dhe edukoi profesionalisht breza mjékësh ndër vite në vendin tonë! Shpirti i tij u préhtë në paqe! Dhe ngushéllime familjarëve!”, shkruan në rrjétet sociale Bernard Progni, i afërm me mjékun Arjan Pushi.

Arjan Pushi ka disa ditë i shtruar në spítal por u vu sot në íntubím, (frymëmarrje të drejtuar).

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Bora Zemani ia mohon identitetin Donaldit, por Romeo e nxjerr ‘bllof’

Moderatorja Bora Zemani prej kohësh tashmë është në një lidhje me aktorin Donald Veshaj edhe pse në të vërtetë asnjë prej të dyve nuk...

Pas rastit makàbër, reàgon Kisha Ungjillore: Të gjitha fetë besojnë në ringjàllje, por…

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se të gjitha fetë besojnë në ringjallje por jo në një kapítullim të jetës. Në...

Udhëtimet jashtë vendit? Polícia e Shtetit sqaron qytetarët

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Polícia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Flet xhaxhai i Blerta Josifit: Ka bërë be, nuk futet më në shtëpi dhe…

Xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijétuara në Kombinat ka treguar në dëshminë e tij se 34-vjeçarja nuk ka ku të qëndrojë...

Blerta Josifi do të mbahet në psíkíatri, ja nga se vùan vajza

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjéncën e Spítalit Psíkíatrik nr. 5 në...