Ballina Uncategorised Pasi i fitoi 110 mln Euro shtetit shqiptarë, Francesco Beccheti hap televizionin...

Pasi i fitoi 110 mln Euro shtetit shqiptarë, Francesco Beccheti hap televizionin e ri

Biznesmeni Francesco Beccheti do të hapë një television të ri në formatin web, pesë vjet pas mbylljes së Agon Channel.

Pak muaj pasi Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit në Uashington vendosi në favor të Becchetti-t për të hequr pezullimin e ekzekutimit të gjòbës 110 milionë euro kundër Shqipërisë, mediat italiane japin lajmin e ri.

Ato shkruajnë se pas telasheve me qeverinë shqiptare, e cila mbylli televizionin me akùzën e evazionit fiskal dhe pastrimit të parave, Francesco Becchetti kthehet me një projekt të ri televiziv që quhet ZWEBTV.NASCE ZWEBTV: LA PRIMA WEB TV DEDICATA A MILLENNIAL E GENERAZIONE ...

Pjesë e këtij projekti do të bëhen emra të njohur të televizionit si Camihawke, Casa Surace, Francesca Ferragni, Andrea Pinna, Piero Armenti dhe shumë të tjerë.

“Ne duam të shohim përpara, të heqim mykun dhe të mendojmë për një mënyrë të re të përmbajtjes dixhitale”, shprehet Becchetti për projektin e ri.Sonte në mbrëmje merr jetë "ZWEBTV" - Projekti më i ri i Francesco ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!