Reperi i njohur amerikan TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ka hùmbur jetën pas lùftës me koronavìrusin.

Pak ditë më parë, ai doli nga terapia intensive dhe u raportua se gjendja e tij shëndetësore u përmirësua, por për fat të kéq nuk ia ka dalë dot.British rapper Ben Chijioke aka Ty dies from coronavirus at age 47

Lajmin e ka bërë të ditur stafi i tij mbrëmjen e së enjtes nëpërmjet një deklarate zyrtare.

Reperi ndërroi jetë në moshën 47-vjeçare dhe pas ka lënë një karrierë të pasur muzikore.

Në vitin 2004, albumi i tij i dytë, ‘Upwards’, u nominua për çmimin ‘Mercury’ punuar së bashku me Amy Winehouse, The Streets dhe Franz Ferdinand.At 47 years old: UK rapper Ty died of Covid-19 | En24 News

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!