Aktorja e njohur Olta Gixhari është në pritje të ëmbël dhe nuk mund të jetë më e lumtur se kaq.

Në një intervistë live me revistën “Story”, ajo ka folur më hollësisht për këtë ngjarje shumë të rëndësishme ne jetën e saj, por jo vetëm.

Olta nuk e ka zbuluar ende gjininë e bebushit apo se në çfarë muaji është, por aktorja tha se në fakt partneri i saj do donte që fëmija që po presin të ishte djalë. Madje ajo tregoi se shtatzënia ishte e planifikuar.Olta Gixhari Mom and Dad ❤️❤️❤️ Photo by Olta Gixhari on May 15, 2020. Image may contain: one or more people, sky, outdoor, nature and water

“Ishte e planifikuar, madje di edhe kur është zënë. Faleminderit Zotit erdhi në një mënyrë të menjëhershme, pa strése, pa problem. Nuk do ta zbuloj ende sa muajshe jam, do ta zbuloj më vonë në Instagram. Burri e do çun patjetër. Unë do doja t’i plotësohej dëshira atij. Por gjininë nuk e kemi parë ende. Do doja shumë të kisha një vajzë dhe një djalë në jetë”, u shpreh Olta.

Ndër të tjera ajo tregi se mezi po pret që të vijë në jetë fëmija e saj dhe është shumë e emocionuar.

“Po e shijoj shumë këtë periudhë, e kam stakuar mendjen dhe po kujdesem vetem per veten dhe beben. Jam futur në boten e bebeve, shoh rroba për bebe gjithë kohës, diskutimet e mia tani janë çfarë karroce do marrim, si do ta veshim, ku do e vëmë krevatin, a do ja bëjmë dhomën tani”, tregoi Olta.Olta Gixhari Vere 2019 #mishngrenesja #spain #malaga #rubiagallega #lapampa Photo by Olta Gixhari on May 29, 2020. Image may contain: 1 person, standing

Aktorja e njohur ka tregur edhe disa detaje në lidhje me si u njoh me partnerin e saj. Olta ka preferuar të mos e tregojë identitetin e tij, pasi ai nuk ka aspak dëshirë që të bëhet personazh publik.

“Ai nuk do fare të shfaqet. Është njeri shumë diskret, i urrén kamerat, videot, fotot, jetën e shoëbizit. Emocionohet kur del ndonjë lajm për mua, bëhet keq. Nuk ka për të dal ndonjëherë në kamera. Mund t’ju them vetëm që është shumë i bukur, kaq”, u shpreh Olta.

Dyshja është njohur në periudhë festash, konkretisht për Krishtlindje dhe puthjen e parë e kanë dhënë shumë kohë më pas, pasi Olta nuk besonte tek lidhjet në distancë.Olta Gixhari Kush mund ta gjej ne cilin muaj te shtatzanise jam ? 🤗 Photo by Olta Gixhari in Spain. Image may contain: 1 person, standing, tree and outdoor

“Jemi njohur për krishtlindje. Shumë më vonë dhamë puthjen e parë. Unë ika erdha në Spanjë shumë herë, pastaj ndodhi puthja e parë. Gjërat që nuk beson, ato ndodhin. Unë nuk besoja kurrë tek lidhja në distancë. Nuk e mendoja kurrë një marrëdhënie, bashkëjetesë, martesë me dikë që jeton jashtë. Kjo ishte aryseja pse ika erdha shumë herë derisa e mora seriozisht dhe dhashë puthjen e parë. Njëri nga ne duhet të këmbëngulte, të tregonte besim në këtë marrëdhënie”, tregoi Olta Gixhari.

Aktorja rrëfeu gjithashtu se pas karatinës do të bëjë dasmë dhe ceremonia do të realizohet në Spanjë.Olta Gixhari I wish I was in🌊 Photo by Olta Gixhari on April 23, 2020. Image may contain: 1 person, standing and outdoor

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!