Në janar të këtij viti, ish-Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, u bë baba për herë të dytë.

Partnerja e tij italiane, Monica, solli në jetë fëmijën e dytë të çiftit, një vogëlushe që e pagëzuan me emrin Enkeleida.

Më herët ish-kapiteni kishte treguar se nëse fëmija i dytë do të ishte vajzë, do ta quanin Enkeleida, pasi i pëlqejnë shumë emrat ilirë.Lorik Cana prezanton vajzën e tij të sapo lindur - Lajmet e fundit ...

Po ashtu edhe djali i tyre i parë quhet Boiken. Lorik Cana tregon si e kalon kohën e lirë me djalin, lojërat …

Tashmë që emergjenca Covid-19 e ka mbyllur në shtëpi, Loriku është bërë një baba shembullor dhe e kalon të gjithë kohën e tij pranë fëmijëve.

Në InstaStory, ai ka ndarë një video krah vogëlushes Enkeleida, teksa dëgjon këngën “Tela” të Kidës dhe Ermal Fejzullahut.Pas djalit, Lorik Cana bëhet prind i një vajze, - Syri Kosova ...

Për të treguar edhe njëherë se është “i marrosur” pas vogëlushes së tij, futbollisti i dedikon bebushes fjalët e këngës:

“Baby Leida m’ki prek n’tela si asnjë”- janë fjalët e Lorikut krahas videos së ëmbël ku e fsheh portretin e vajzës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!