Drake njihet tashmë si artisti që vendos trende përsa i përket kërcimeve dhe koreografive që më vonë i kthen në sfida për të gjithë.

Mjafton të përmendim këtu “KiKi do you love me”, që u bë shumë virale dhe nuk ngeli njeri pa e provuar atë koreografi të këngës “In my feelings”.

Por Drake duke parë suksesin që pati, mendoi që edhe këtë verë të bëjë të njëjtën gjë por me këngën e tij të fundit të titulluar “Toosie Slide”.

Kërcimi i “Toosie Slide” u krijua në më pak se 45 minuta rreth një muaj më parë kur Drake mendoi për të me një postim që shkruante: “Më duhet koreografi për këngën time të re!”

Në atë kohë kënga nuk kishte mbaruar ende, por kishte një refren super tërheqës.

Por ajo çfarë është më intersante është fakti që Toosie në të vërtetë është koreografi i njohur i kërcimit dhe Drake vendosi pikërisht emrin e tij në titull. Toosie është një 23-vjeçar nga Atlanta që ka hip-hop-in e ka në venat e tij.

Koreografia është publikuar në YouTube, TikTok dhe Instagram është është një ndër më të klikuarat deri në atë pikë sa emri i tij është i lidhur me një serë emrash të mëdhenj me famë botërore si: 2 Chainz, Migos, Lil Wayne, Diddy, Usher.

Drake thotë se ai u dashurua me të kur e pa për herë të parë. Të njëjtën efekt patën edhe personazhet e njohur që nuk i kanë rezistuar dot.

Ne po ndajmë disa më viralet që janë bërë në TikTok dhe Instagram nga të famshmit, por dimë t’ju themi që është vetëm fillimi. Verën e kemi para dhe me siguri do bëhet më virale se “KiKi”

#ToosieSlideChallenge e ka provuar edhe këngëtarja shqiptare Kida:

Më poshtë do mund të shihni #ToosieSlideChallenge të Justin Bieber, Anthony Hapkins dhe Dj Khaled

Nëse dëshironi ta bëni edhe ju #ToosieSlideChallenge, Drake iu jep udhëzimet e duhura:

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!