Ka ndërruar jetë në moshën 30-vjeçarja këngëtarja e njohur e muzikës country Cady Groves për shkak të disa problemeve shëndetësore.

Ka qenë vëllai i saj Cody që ka bërë me dije largimin nga jeta nëpërmjet një postimi në Twitter. “Cady Groves është larguar nga kjo botë. Detajet janë të kufizuara tani, por familja po përpiqet që t’i mbajë njerëzit të informuar. U prefsh në paqe motër e vogël. Shpresoj të ribashkohesh me Kelly and Casey”, ka shkruar ai.Cady Groves

Nuk është hera e parë që familja e tyre kanë hùmbur njerëzit më të dashur. Në vitin 2007 dhe 2014 Cady dhe Cody kishin hùmbur dy vëllezër, të dy në moshën 28 vjeçare.

Vetëm një muaj më parë, Cady bëri një postim prékës në Instagram ku kujtonte vëllain e saj të ndjerë që ka 6 vite që ka ndërruar jetë.Cady Groves' friends fear coronavirus led to her sudden death

Këngëtarja amerikane ishte e njohur për hitin “This Little Girl” që e lançoi në vitin 2012, ndërsa kënga e saj e fundit është “Oil and Water” i vitit 2017.

Cody është shprehur se motra e tij e kishte gati albumin e saj dhe në muajin qershor do ta publikonte.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!