Sopranoja e njohur Ermonela Jaho ka reaguar për prìshjen e Teatrit Kombëtar, në një postim në Facebook.

Ajo flet për situatën në vend që çoi në vendimin për prìshjen e Teatrit Kombëtar, duke reflektuar mbi mosmarrëveshjet që kanë shoqëruar debatin për teatrin në 2 vitet e fundit.Ermonela Jaho me Madama Butterfly edhe në Paris (FOTO)

“Kur njerezit nuk arrijne t’i zgjidhin mosmarreveshjet dhe vendosin te lùftojne njeri-tjetrin, e verteta eshte vìktima e pare…” shkruan Jaho.

Ndër të tjera krahas postimit të saj soprano ka bashkangjitur edhe dy fotografi, nga shémbja e teatrit dhe protesta e dhùnshme e një dite më parë në Tiranë.

Ajo i bashkohet grupit të artistëve që ndjejnë kéqardhje për një vendim të tillë që ka shòkuar gjithë opinionin publik në Shqipëri dhe jo vetëm!

https://www.facebook.com/Ermonela.Jaho.Soprano/posts/3287597201273190

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!