Moderatorja e njohur e RTSH-së, Kostana Morava ka vendosur që të qeth flokët e saj zero për të dhënë një mesazh për të gjitha vajzat.

Nëpërmjet një videoje në rrjete sociale, Kostana u shfaq me nje shall në kokë, të cilën e heq më pas për të treguar flokët e saj zero.

“Flokët dalin prap, guximi dhe çmenduria nuk mësohen. Sfidoj gratë me lesh të gjatë. Na tregoni si dukeni pa lesh #baldheadchallenge,” shkruan ajo.Prezantuesja e RTSH-së qethet tullë dhe sfidon gratë e tjera ...Mesa duket më vonë moderatorja ka rënë “pre” e krìtìkave dhe për t’iu dhenë fund njëherë e mirë fjalëve të lìga për këtë arsye ajo bëri një status tjetër për të shpjeguar veprimin e saj “të çméndur” sipas njerëzve dhe se çfarë fshihet pikërisht pas këtij veprimi.

Moderatorja e njohur e cila njihet për shpirtin e saj rébel ka treguar se vajzat duhet të sfidojnë veten dhe të mos u interesojë mendimi i të tjerave, mjafton që të ndihen mirë vetem me veten e tyre.

“Vitmari mendoi qe kjo foto eshte me e bukur nese i shtonte disa zemra (artist mo dhe une e dashuroj naivitetin e artisteve) por une ndjej se dua te jap nje mesazh me veprimin tim te ‘çméndur’ (per mua eshte krejt normal si veprim) pertej zemrave dhe dashurise tone. Kohet e kaluara ne shkeputje nga bota duhet t’ju kene mesuar qe liria dhe lumturia vijne nga brenda. Nese nuk e keni mesuar ende atehere me vjen kéq per ju por sdo e mesoni kurre. Dua ti them te gjitha vajzave dhe grave qe nuk ka nevoje te jesh e bukur per tu ndjere e lumtur apo e realizuar dhe veçanerisht vajzave ne te 20 te cilat jane klientet me te medha te kirurgeve estetike. Dua t’ju them qe nuk eshte e nevojshme te jeni skllàve te parukerive, qendrave estetike apo kirurgeve plastike per tu ndjere mire me veten dhe te pranuara nga nje pjese vulgàre e shoqerise. Perkundrazi, ju duhet te rebéloheni pa qene nevoja qe rebélimin ta tregoni me shale apo gjòks zbuluar. Revolucioni séksual ka kaluar me kohe. Pa qene nevoja ta tregoni rebélimin me refuzimin e puneve te shtepise (qofte edhe simbolikisht) por duke i bere punet dhe duke mos u ndjere sherbetore. Rebelimi i vertete vjen kur jeni aq te lira brenda sa per boten, me falni per shprehjen, s’ju rruhet fare aq sa simbolikisht mund te rruani edhe koken tuaj. E nqs nuk e beni dot se keni arsye apo argumenta ‘pleaseeee leave my page as soon as possible”, shpjegoi Kostana.

Ndoshta ky mesazh shkon për të gjithë vajzat që në këtë periudhë karantine e kanë ndjerë veten të varur nga parukeritë për t’u dukur bukur dhe për t’u ndjerë me veten.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!