Disa ditë më parë një video-skàndal qarkulloi në rrjetet sociale, në të cilin ishte i përfshirë një efektiv i Polìcisë së Shtetit.

Makina me targa AA 589 RR qëndronte në mes të rrugës, kur një vajzë i afrohet në xhamin e makinës, teksa polìci i cili ndodhej në timonin e makinës së Polìcisë nuk nguron të bëj skena të turpshme me vajzën duke mos u shqetësuar se është në orarin e punës, i veshur me uniformën blu.

Së fundmi, gazetari Artan Hoxha u ndal tek kjo ngjarje për të cilën tha se ky rast është i réndë, por është individual.

Sipas tij, polìci i cili më pas u pézullua ka bërë arréstime të bujshme, madje është i madh në moshë, madje ka qenë edhe gjysh, si edhe ka bërë arréstime të bujshme.

“Në çdo veprim polìcor ku filmohet po të shikosh ka elementë të shkeljes së detyrës. Në rastin konkrete sigurisht polìci duhet të jetë e kujdesshme. Kombinimet e patrullave janë polìcë të rinj, që e kanë mirësjelljen në komunikim, por edhe të vjetër. Por problemi tjetër është çfarë frymë përcillet te polìcia. Ka polìcë edhe të vjetër edhe të rinj. Ai i para disa javë ishte i vjetër dhe ka bërë arréstime të bujshme. Ishte një polìc që ishte gjysh. Kishte kaluar një karrierë të gjatë në polìcinë. Edhe ai në rastin e protestës, nuk kishte goditje, por tërheqja e volejbollistet baltosi veprimin e polìcisë. Polìcia e shetit ka shumë taktika. Sjellja individuale është ajo që ka ndodhur me vajzën. E ka bërë një polìci ne ekspereriencë, i cili flaku karrierën e vet. Poìcia e shtetit është një organizatë . Polìci duhet të jetë fytyra”, tha gazetari.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!