Me rastin e ditës së nënave, këngëtarja Elvana Gjata ka gjetur mundësinë t’i dedikojë disa fjalë të veçanta mamasë së saj, Donikës.

Kjo e fundit është pjesë e uniformave të bardha dhe po qëndron prej kaq kohësh në frontin e parë të lùftës me Covid-19.

Për këtë arsye dhe për 1000 arsye të tjera, Elvana ka vendosur ta falenderojë publikisht e t’i dedikojë disa fjalë të ëmbla mamasë së saj:

“Askush nuk do të të dojë më shumë se mamaja jote! Falenderim dhe perulje per te gjithe doktoret dhe infermierët per gjithcka qe kane bere dhe bejne ende per ne në keto kohe te veshtira..

Heronje te vertete! #happymothersday Donika💜”- janë fjalët e këngëtares krahas fotove të së ëmës e veshur me përparësen e bardhë.

Kur bëhet fjalë për jetën e saj private, Elvana mundohet ta mbajë sa më hérmetike të jetë e mundur.

Megjithatë, ky rast si shumë pak të tjerë ka bërë sot përjàshtim.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!