Biznesmeni i njohur shqiptar, Elton Ilirjani i cili është përfolur në publik për prirjet e tij séksuale, ka qenë sot i ftuar në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku ka bërë disa deklarata vërtet të bujshme.

Ilirjani u shpreh shumë i révoltuar për disa politikanë të vendit tonë, të cilët sipas tij, kanë dìskrìminuar komunitetin “LGBT”.

Gjatë bisedës me moderatoren biznesmeni foli edhe për foton e bujshme ku pozoi nùdo. Ai zbuloi se ka zgjedhur të pròvokojë me anë të një fotoje në rrjete sociale dhe si përgjigje, tha se ka marrë kërkesa séksi nga politikanët.I'm too peach for their teeth', Elton Ilirjani talks about raping ...

“Postova një foto për të pròvokuar. Ti nuk e ke idenë sesa njerëz dhe politikanë më kanë bërë like foton. Nuk e ke idenë se sa komente kam marrë dhe më kanë komplimentuar, politikanët më kanë kërkuar séks. Sepse mendojnë se gày-t janë të gjithë pròstituta. Të jesh gày je njeri në rradhë të parë, nuk do të thotë që të jesh gày je farfall e hapur dhe duhet të gjuhesh me gurë”, u shpreh biznesmeni.

Elton Ilirjani u shpreh se në parlamentin shqiptar ka 25 deputetë gày:

“Janë 25 gày në atë parlament (i referohet atij të vendit tonë). Mos hiqen hìpokritë. Të mos na ndéshkojnë mua Xhenin dhe personat që dalin hapur dhe ata të dalin si minj. Ato paguhen 25 dollarë nga të huajt, janë pròstituta. Kjo është një çështje që na prék të gjithë komunitetin. Ku një ish-ministër thotë se ai është BQ se vendosi flamurin e komunitetit në bashki, kjo është budallik. Jo nuk kam votuar kurrë do të vij të votoj kundër këtyre fundërrinave. Ai është ish ministër i rendit, të më ngrihen kuksianët të më vràsin dhe tropojanët sepse i bëjnë thirrje bajraktarët e tyre?”, shprehet Elton Ilirjani.

Ilirjani nuk e ka fshehur asnjëherë që është gày, ndërsa ka treguar edhe që është diskrìminuar nga anëtarë të LGBT-së. Më herët Eltoni e ka thënë se nuk i pëlqejnë meshkujt shqiptarë, ndërsa ka zbuluar gjithashtu se mashkulli që ka pasur fiksim kur ka qenë i vogël është Redon Makashi.Elton ILIRJANI - HeadHunter

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!