Si shumë artistë të tjerë të showbiz-it shqiptar, edhe reperi Capital T ka menduar për fansat e tij këto ditë të vështira izolimi.

Për të na e bërë më të lehtë kohën në karantinë, Kapo solli më herët këngën “Flex”, pjesë e albumit të tij “Skulpturë”.

“Flex” ishte dashuri me dëgjim të parë për publikun, të cilët sigurisht kanë pritur akoma më shumë nga reperi.Capital T - FLEX (Prod by.RZon) - YouTube

Ndaj, Capital T ka vendosur “ta lëshojë dorën” e të publikojë sërish një projekt të ri, gjithashtu pjesë e albumit që do të publikohet shumë shpejt.

Ende nuk dihet se cili është titulli i këngës dhe data e publikimit të tij, megjithatë videoklipi është gati dhe fansat janë në pritje të lançohet nga momenti në moment.

Siç reperi tregon në llogarinë e tij në Instagram, kjo këngë është një ndër të preferuarat e tij, duke na bërë akoma më shumë kuriozë ta dëgjojmë.Arbresh info

“S’ka mundësi! Ni single tjeter me video prej albumit “SKULPTURE” e 3ta me radhe po vjen… 💥💥💥💥”- shkruan Kapo krahas postimit.

Në fund të vitit 2019, reperi tregoi se albumi i “gdhendur” me aq dashuri e përkushtim prej tij, “Skulpturë”, do të lançohej në fillim të vitit 2020.

Emergjenca Covid-19 duket se e ka penguar paksa publikimin e tij, megjithatë diçka është e sigurt!

Vepra “Skulpturë” do të jetë shumë shpejt publike dhe këngët e punuara me aq kujdes do të kthehen në hite si gjithmonë!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!