Lajmi se një 72-vjeçar, i quajtur Bajram Tusha, nga Saranda, ka abùzuar séksualisht mbi një 17-vjeçare, trònditi mbarë opinionin publik disa javë më parë.

Kjo ngjarje u trajtua gjatë nga emisioni investigativ “Fiks Fare”, e cila publikoi dhe disa video-pérgjime të realizuara nga e mìtura. Në video-pérgjime, babai i 17-vjeçares, Vullneti, i premtonte vajzës, që nuk do të sillte më në shtëpi Bajram Tushën dhe miq të tjerë, të cilët, sipas deklaratës të së mìturës, abùzonin séksualisht me të. Me anë të një interviste, për studion e “Shqipëria Live”, babai i vajzës Vullneti, i hòdhi poshtë këto deklarata.

Sipas tij, Barjam Tusha është i pafajshëm, sepse ai atë e ka pasur, mik, vëlla dhe nuk beson se i moshuari ka bërë atë gjë me të bijën. Ai për të gjithë këtë skenar, fajéson Denito Ruçin, të dashurin e vajzës. Sipas Vullnetit, vajza kohet e fundit, kishte filluar të pinte dy paketa cìgare, si edhe vinte gjysmë e zhvéshur në shtëpi. Sa i takon akùzave të së bijës, se ai ka sjellë shokë në shtëpi për të kryer marrëdhënie séksuale me të. Vullneti thotë se kjo gjë nuk është e vërtetë. “Në asnjë mënyrë nuk është e vërtetë. Unë vàr veten nëse është e vërtetë. Unë jam prind me sedër”, thotë Vullneti.Bajram Tusha – Gazeta Koha Jone

“Vij në shtëpi dhe vajza kishte ikur. Shikoj vajzën dhe i them, hajde poshtë se do të marr polìcinë. Vajza e révoltuar. I thotë e ëma të kéqen mami ndérrohu se vjen era djersë. I thashë ha bukë dhe shtrihu në krevat. Ajo vetëm shànte, pinte dy paketa cìgare në ditë. Vuàjtje! Sepse i kërkoja unë llogari për pastërtinë e shtëpisë? Sa kam shpenzuar me atë fëmijë, s’kam shpenzuar me asnjeri. E dërgova në shkollë, i thashë do vijosh shkollën ke dy mijë lekë në ditë. Për këto gjëra i kam kërkuar llogari vajzës. Barjam Tushën unë kam 11 vite që ha bukë, e kam mik të vjetër, e kam mik familjar. Nuk do të thotë që e kam mik familjar dhe përdorim për gjërat e tjera. Pa asnjë lloj lidhje fare, këto janë të shtuara nga Denito Ruçi.

I kam gjuajtur një péllémbë. Atë ditë se kam godìtur (ditën që ka dalë video-përgjìmi në emisionin Fiks Fare). Vajza dëshironte të dilte dhe unë e shtyja që të mos dilte. Ai i shkruante dhe i thoshte, ‘të lutem dil’, por vajza i fshinte mesazhet. Nuk ka qélluar Gentianin zotëri (I referohet video-përgjìmit, të bërë nga emisioni Fiks Fare, ku shihet që Bajram Tusha qéllon me àrmë), ka qélluar në ajër për të trémbur. (Ndërkohë po në video pérgjim, babai i vajzës, Vullneti, i kërkon Bajram Tushës të qéllojë mbi djalin) Unë i thash sepse kërkova ndihmën e polìcisë, sepse po më sùlmonte në maksimum. Vinte vajza e veshur gjysmë gjòksi jashtë në shtëpi, ai ishte gati për ta nisur në kthetrat e pròstituciònit në Itali. Ai është drògaxhi dhe dëshiron të ma dërgoj vajzën në Itali. Ai ka dy gra në Itali. (I referohet deklaratës së vajzës, e cila e akùzon të atin se, për para dhe shishe rakie, e ka detyruar të abùzohet séksualisht nga shokët e tij) Në asnjë mënyrë nuk është e vërtetë. Unë vàr veten nëse është e vërtetë. Unë nuk pi raki, është e pamundur. Unë jam prind me sedër”, u shpreh babai i 17-vjeçares.17-vjeçarja në Sarandë: U abuzova nga fqinji dhe dy persona të ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!