Arilena Ara ka kujtuar të atin e ndjerë në ditën e tij të lindjes!

Këngëtarja shqiptare e ka hùmbur babanë e saj dhe i ka kushtuar edhe këngën e saj më të suksesshme të titulluar “Nëntori”, një baladë rrëqéthése që mori famë ndërkombëtare.

U bënë vite që Arilena nuk ka pranë të atin dhe sot më shumë se kurrë, në ditëlindjen e tij ajo ka treguar se ia ndjen mungesën. Ajo ka publikuar një letër ku shihet një dedikim për të atin, i shkruar me shkrim dore.

“Kurrë s’do ndàhem nga ti babi dhe të dua shumë”, shkruhet në letrën e publikuar nga Arilena, e cila bën edhe një urim special: “Gëzuar ditëlindjen në parajsë babi”!

Por në foton e publikuar shohim edhe një shkrim tjetër që është i të atit të Arilenës, të cilin e ajo e ruan si një thesar: “Faleminderit bija ime Arilena! Shumë faleminderit babi!”

Këngëtarja ka thënë edhe më herët që, edhe përse ai nuk është më, ajo nuk e nis ditën pa i thënë mirëmëngjes dhe nuk i mbyll kurrë sytë pa i thënë natën e mirë.Kurrë s'do të ndahem nga ty babi”- Arilena Ara kujton të atin e ...

Ndërsa pritej që të shënonte suksesin e radhës në Eurovizion, Arilena nuk ia doli të ngjitet në skenë pas anulimit të festivalit si pasojë e koronavìrusit.

E megjithatë ajo realizoi një ndër performancat më të arrira në sheshin “Nënë Tereza”, ku performoi këngën e re në anglisht, “Fall from the sky”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!