Aktori i njohur amerikan i cili luajti në filmin “Scarface”, Geno Silva, ka vdékur në moshën 72-vjeçare.

Ai luajti rolin e vràsësit të pamëshìrshëm që vràu Tony Montana-n në filmin që ka bërë histori në Hollywood.

Silva vuànte prej kohësh nga një sémundje e rëndë, të cilën s’ka mundur ta përballojë dot më gjatë.

Ai ka vdékur  në shtëpinë e tij në Los Angeles. Aktori vdìq që më datën 9 të muajit maj, mirëpo lajmi i hìdhur u tregua sot nga familjarët e tij për “Hollywood Reporter”.

Geno Silva ka një karrierë të gjatë prej 4 dekadash në teatër, kinema e seriale të shumtë televizive.

Vdékja e tij është cilësuar si një hùmbje e madhe për kinematografinë dhe jo vetëm…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!