12 raste të reja me Covid 19 janë zbuluar në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke e çuar numrin total të të prékurve në 832.

Në mesin e tyre 3 raste ishin nga qyteti i Fierit dhe i përkasin të njëjtës familje. Ata janë banorë të lagjes “Liri Gero” dhe banojnë në një pallat parafabrikat.

Mësohet se nusja e shtëpisë, e cila është edhe në muajin e tetë të shtatzanisë, është bërë shkak për përhapjen e vìrusit në këtë familje.U vonua ambulanca? Spitali i Fierit nxjerr blof Berishën për ...

Ajo ka vizituar familjes e saj në Tiranë e cila ka qenë dhe COVID-19 dhe më pas është kthyer në Fier, duke inféktuar vjehrrën dhe djalin e saj 2-vjeçar.

Bashkëshorti ndërkohë ndodhet në Suedi dhe nuk mundi të vinte në Shqipëri për shkak të bllòkimit të kufijve.COVID-19/ I shërbyen të infektuarës në Fier, 18 persona, mjekë ...

I gjithë pallati ku banonte familja është dezinféktuar, si dhe u janë marrë tamponët 5 familjeve të tjera.

Me rastet e sotme, numri i të prekurve në Fier ka shkuar në 40, 3 prej të cilëve kanë ndërruar jetë./Gazeta Reforma.Temperaturat shtojnë virozat/ Spitali i Fierit mbushet me fëmijë ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!