Ballina Showbiz Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar.

Një ndër to ishte edhe këngëtarja Çiljeta Xhilaga, e cila ka agjëruar gjatë muajit të Ramazanit.

Përpos Bajramit, u folën edhe shumë tema interesante dhe një ndër to ishte si mund të zbulojmë tràdhtinë.

Miku i saj Eraldo Rexho ka treguar se Çiljeta e ka pasur prefesion dédektiven dhe kjo e fundit duke qeshur e pranoi dhe tregoi sesi shoqet e saj i vinin për t’i zgjidhur problemet sentimentale.

“Është pasioni im i fshehur e kam deklaruar. Dhe shoqet e mia kur kanë probleme sentimentale vijnë tek unë. I them më thoni thelbin se skemën e ndërtoj unë dhe ta gjej pikën kulminante. Çuditërisht ashtu ju del siç them unë. Është me intuitë ajo gjëja”, tha artistja e njohur.

Nuk e dimë për ju, po ne me këtë rrëfim të Çilit na u kujtua shoqja tipike që është më kéq se FBI-ja për të analizuar të dashurin nëse ai është i duhuri apo jo.

Këngëtarja e famshme ka treguar ndër të tjera se gjatë muajit të Ramazanit, misioni i saj ishte të konvertonte mamanë, nga ortodokse në myslimane. Ajo tregoi se i ka kërkuar të ëmës të thotë shehadetin, (në Islam, nëse thua shehadetin, do të thotë që bëhesh mysliman) dhe ajo e ka thënë këtë gjë. Po ashtu, këngëtarja zbuloi se së bashku me mamanë edhe është falur.

“I thash mamit, thuaj shehadetin. E tha ajo. I thash tani të bëra myslimane. E kam ulur dhe mamin në sexhde, është falur me mua”, tregoi Çiljeta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Bora Zemani ia mohon identitetin Donaldit, por Romeo e nxjerr ‘bllof’

Moderatorja Bora Zemani prej kohësh tashmë është në një lidhje me aktorin Donald Veshaj edhe pse në të vërtetë asnjë prej të dyve nuk...

Pas rastit makàbër, reàgon Kisha Ungjillore: Të gjitha fetë besojnë në ringjàllje, por…

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se të gjitha fetë besojnë në ringjallje por jo në një kapítullim të jetës. Në...

Udhëtimet jashtë vendit? Polícia e Shtetit sqaron qytetarët

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Polícia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Flet xhaxhai i Blerta Josifit: Ka bërë be, nuk futet më në shtëpi dhe…

Xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijétuara në Kombinat ka treguar në dëshminë e tij se 34-vjeçarja nuk ka ku të qëndrojë...

Blerta Josifi do të mbahet në psíkíatri, ja nga se vùan vajza

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjéncën e Spítalit Psíkíatrik nr. 5 në...