Ballina Aktualitet Tërmet në Shqipëri! Ja magnituda dhe epiqendra (FOTO)

Tërmet në Shqipëri! Ja magnituda dhe epiqendra (FOTO)

Një lëkundje   sizmike është ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë. Sipas EMSC lëkundja sizmike ka rënë pranë Tiranës dhe ka qenë me një magnitudë 3.0.

Sipas të dhënave në EMSC epiqendra e këtij térmeti ka qenë 32 km në perendim të Tiranës dhe 5 km në veri të Durrësit. Nuk raportohet për asnjë dëm nga kjo lékundje që kishte një thellësi prej 10 km në detin Adriatik.

Kujtojmë se ekspertët kanë shpjeguar se pas lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit do të vijojnë për disa muaj dhe nuk ka vend për panìk.

Ajo që dihet me siguri është pániku që ka përfshirë njerëzit, shumë prej të cilëve kanë dalë nga shtëpitë edhe pse në këtë kohë pandemie nuk është e lehte.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...