Ballina Aktualitet Rama mohon se e kanë dhùnuar, gazetari i njohur ul pantallonat në...

Rama mohon se e kanë dhùnuar, gazetari i njohur ul pantallonat në studio

Mbrëmjen e sotme kryeministri i vendit Edi Rama është shfaqur si spektator i vetëm në ambientet e Teatrit të rikonstruktuar të Operas dhe Baletit, të cilin vetë e inspektoi disa ditë më parë, teksa disa qindra metra më larg protéstohej për shémbjen Teatri Kombëtar.

Kjo është impovizuar për emisionin Real Story, teksa në skenë ka qëndruar moderatori Sokol Balla, teksa përballë Ramës qëndrojnë Alfred Lela, Agron Gjekmarkaj, Robert Rakipllari.

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në News 24 komentoi rastin e gazetarit Alfred Lela, duke mòhuar që ai të jetë dhùnuar dhe duke akùzuar se ka qenë gazetari ai që ka shkélur rrethimin e Polìcisë, ndërsa kjo e fundit bëri vetëm detyrën.Gazetari Alfred Lela ul pantallonat para kryeministrit Rama – Lapsi.al

“Jo vetëm që nuk shoh dhùnim të qytetarit, por shikoj një fragment të të gjithë teatrit të vìktìmizimit që u vu në skenë për mediat qysh se i doli gjumi atyre që do ta mbronin me trupt e tyre dhe deri në fund duke u përpjekur të ngrenë një re të zezë perceptimi mbi polìcinë. Nëse flasim për dhùnë, ajo ka një mënyrë për tu përcaktuar pyetja e parë që më vjen kur shoh videot: Cfarë kërkon qytetari Lela që shkon dhe kap për dore tre punonjëse polìcie? Për cfarë u shkoi zoti Lela punonjëseve të policisë? Sipas ligjit, kur policia përballet me turmë protestuesish nuk njeh individë, individë që kapërcejnë gardhin,…për cfarë e kapërceu gardhin, për cfarë shkoi ky burrë atje për të kapur vajzat polìce? Polìcët burra e nxorën sic e meritone dhe e shtrinë për tokë për ta neutralizuar pa përdorur shkopinj gome. Dhùna është godìtja, polìcia bën detyrën, policiët e tërhoqën dhe bën shumë mirë sic do bënte ky me ato vajza”,- tha Rama.

Mirëpo, kjo ka révoltuar analistin Alfred Lela duke e detyruar të tregojë “live” shenjat e dhùnës.Alfred Lela tregon shenjat e dhunës. Rama: Nuk shoh gjë - Exit ...

Ai është çuar në këmbë dhe ka ulur pantallonat, duke i thënë Ramës “Ja ku i ke. Do të shohësh shenjat? Ja ku i ke”.

-“Ti mund t’i heqësh pantallonat”, i tha Rama. “I heq se nuk më vjen turp nga ty”, iu përgjigj Lela.

Alfred Lela u shoqërua me dhùnë më 17 maj dhe pamjet e këtij shoqërimi bënë xhiron e rrjetit, ndërsa vetë Lela i ftuar në studio televizive, tregoi se si ndodhi e gjithë ngjarja./ Gazeta Reforma

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...