Ballina Aktualitet Vdés aktori i famshëm i filmit “Scarface”

Vdés aktori i famshëm i filmit “Scarface”

Aktori i njohur amerikan i cili luajti në filmin “Scarface”, Geno Silva, ka vdékur në moshën 72-vjeçare.

Ai luajti rolin e vràsësit të pamëshìrshëm që vràu Tony Montana-n në filmin që ka bërë histori në Hollywood.

Silva vuànte prej kohësh nga një sémundje e rëndë, të cilën s’ka mundur ta përballojë dot më gjatë.

Ai ka vdékur  në shtëpinë e tij në Los Angeles. Aktori vdìq që më datën 9 të muajit maj, mirëpo lajmi i hìdhur u tregua sot nga familjarët e tij për “Hollywood Reporter”.

Geno Silva ka një karrierë të gjatë prej 4 dekadash në teatër, kinema e seriale të shumtë televizive.

Vdékja e tij është cilësuar si një hùmbje e madhe për kinematografinë dhe jo vetëm…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Bora Zemani ia mohon identitetin Donaldit, por Romeo e nxjerr ‘bllof’

Moderatorja Bora Zemani prej kohësh tashmë është në një lidhje me aktorin Donald Veshaj edhe pse në të vërtetë asnjë prej të dyve nuk...

Pas rastit makàbër, reàgon Kisha Ungjillore: Të gjitha fetë besojnë në ringjàllje, por…

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se të gjitha fetë besojnë në ringjallje por jo në një kapítullim të jetës. Në...

Udhëtimet jashtë vendit? Polícia e Shtetit sqaron qytetarët

Teksa shumë qytetarë janë në pritje të hapjes së kufijve me vendet e tjera, Polícia e Shtetit ka dhënë një informacion të vlefshëm. Ndonëse vendi...

Flet xhaxhai i Blerta Josifit: Ka bërë be, nuk futet më në shtëpi dhe…

Xhaxhai i Blerta Josifit, njërës prej vajzave të mbijétuara në Kombinat ka treguar në dëshminë e tij se 34-vjeçarja nuk ka ku të qëndrojë...

Blerta Josifi do të mbahet në psíkíatri, ja nga se vùan vajza

Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e ngjarjes në Kombinat është shtruar në pavijonin e grave në Urgjéncën e Spítalit Psíkíatrik nr. 5 në...