Ballina Magazina Stresi tregon për sherrin për Teatrin Kombëtar

Stresi tregon për sherrin për Teatrin Kombëtar

Sot u raportua për ténsione në protestën e Aleancës për mbrojtjen e Teatrit dhe në fakt pati disa përplasje aty dhe pròvokime me kàpsolla dhe pankarta.

Pjesë e lajmeve për protéstën u bë edhe reperi Stresi, emri i të cilit u lakua për një shérr që ndodhi sot gjatë protéstës. Por si qëndron e vërteta e këtij shérri?

Stresi ka folur ekskluzivisht për iconstyle.al, për të sqaruar se çfarë ndodhi vërtet sot pasdite në shesh. Ai u shpreh se disa nga protéstuesit kishin bërë disa pankarta kundër Berishës dhe Bashës dhe kjo shkaktoi ténsion në protestë.

Reperi theksoi se qëllimi i opozitës dhe përfaqësuesve të saj ishte që të mbështesnin artistët, të cilët u dhùnuan dje nga eféktivët e polìcisë. Kauza e teatrit ishte arsyeja përse simpatizantë të PD-së ishin sot në protéstë sipas reperit, i cili kur pa pankartat fyése për ish-liderin dhe liderin aktual të opozitës nuk duroi më dhe ua théu ato.

“Ne shkuam për t’i ndihmuar këta të teatrit se i kanë rrahur, i kanë përplàsur për tokë. Sa ishim ne s’guxoi njeri, ishim të gjithë simpatizantët e PD-së ishim aty për kauzën e teatrit, kurse ata kishin bërë një pankartë kundër Berishës dhe Bashës, kot pa pikë lidhje! Dhe shkova jua thyéva pankartën. Tani ne po vijmë t’ju mbrojmë, ju na dilni kundër. Thjesht ua morëm pankartat që kishin nxjérrë kundër nesh dhe jua thyém”, u shpreh reperi për iconstyle.al.Stresi Fotogaleria

Protestat do të vijojnë dhe e radhës është parashikuar të mërkurën në orën 17:30. Regjisori Robert Budina tha se dita e nesërme do të jetë pushim për shkak se komuniteti musliman feston Natën e Kadrit.

“Protestat do të vazhdojnë. Meqë nesër është një natë e madhe për muslimanët shihemi të mërkurën në orën 17:30”, tha Budina.Stresi bën gjestin fisnik, premton t'i rregullojë shtëpinë ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...